Середа, 25 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Перші ID-паспорти

Still0209 00012Могилів-Подільський РС УДМС один із перших в Україні почав видачу ID-карток.
9 лютого в урочистій обстановці міський голова Петро Бровко вручив сучасні паспорти 16-ти літнім могилівчанам.

На початку урочистого вручення паспортів нового зразка завідувач Могилів-По-дільського РС УДМС України у Вінницькій області Віктoр Дончевський розповів про особливості старту нової компанії паспортизації:
– Згідно чинного законодавства, з 11 січня в Україні розпочалась видача паспортів нового зразка, яких називають ID-картки. Ми їх називаємо традиційно – паспорт громадянина України, тому що це документ, який посвідчує особу. Могилів-Подільсь-кий районний сектор міграційної служби розпочав прийом документів на оформлення ID-карток з другого тижня 2016 року. Щойно надійшли перші готові паспорти, ми вирішили видати їх в урочистій обстановці. Наразі паспорти нового зразка видаються лише особам, що досягли 16-річного віку. Втім у подальшому, у разі втрати паспорта, оформлятиметься ID-картка і для інших громадян.

Під оплески п’ятеро юних могилівчан з рук міського голови отримали паспорти. Петро Бровко доповнив зустріч теплими напутніми словами: – «Мені доручили цю поважну місію, і я впевнений, що це перший крок до європейського цивілізованого життя. Приємно, що в Могилеві-Поділь-ському ви одні з перших отримаєте сучасні посвідчення особи. Я переконаний, що буде створена така держава, що майбутнє покоління буде горде своїм невеличким документом – паспортом Українця. Сьогодні ви стали дорослішими. Це з одного боку приємно, але нам, дорослим, вже інколи хочеться стати молодшими. То ви не спішіть у доросле життя і якнайдовше насолоджуйтесь дитинством».
Діти розповіли, що й не очікували отримати паспорти нового зразка. Для оформлення ID-картки подавали традиційні документи – свідоц-тво про народження та копії паспортів батьків.

Новий документ являє собою пластикову картку розміром 54 на 85,6 мм., що містить два види інформації: візуальну та призначену для зчитування термі-налом».
Варто знати, що від біометричного носія можна відмовитись. Особам, які через релігійні переконання відмовляються отримати ID-картку, оформляється паспорт, що не містить безконтактний електронний носій.
Міняти паспорт-книжку на картку не обов’язково, її видаватимуть поки що всім, хто досяг 16-літнього віку. Всім іншим громадянам оформлятиметься ID-картка поки що лише у разі втрати паспорта.