Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Щодо нових правил благоустрою

Still0209 00004Протягом минулого року в Могилеві-Подільському зроблено чимало робіт з благоустрою міста. Здано в експлуатацію фонтан «Сторони світу», реконструйовано фонтан «Гуси-лебеді», облаштовано сквери та міський парк, проведено капітальний і поточний ремонт доріг та тротуарів, підчищено старі дерева, висаджено чимало рідкісних насаджень. Також не зупинялися роботи з реконструкції і зведення мереж вуличного освітлення. Міська влада має чимало планів щодо благоустрою і на поточний рік, а тому міські обранці і працівники апарату міськради зібралися, аби обговорити новий статут з благоустрою нашого міста.

На початку зустрічі секретар міської ради, в.о. І-го заступника голови Микола Гоцуляк розповів про основні цілі зібрання і закликав не бути байдужим до розробки важливого документа у житті кожного могилівчанина. Адже кожен населений пункт має особливості географічного розташування, а тому найдоцільніше його мешканцям встановлювати правила розвитку місцевої інфраструктури.
Управління житлово-комунального господарства вже розробило проект нових правил благоустрою, за яким розвиватиметься Могилів-Подільський. Керівник УЖКГ Володимир Бохонець презентував майбутній документ:
Still0209 00003– Згідно чинного законодавства, ми виписали усі пункти нових правил благоустрою, які стосуються кожного: приватного домоволодіння і співвласників багатоквартирних житлових будинків, кооперативних будинків і спільної сумісної власності. В них чітко викладено яким має бути будівництво, як має вестися прибирання прилеглої території. В тому числі покладена відповідальність за незадовільний стан прилеглої території, прописано процедуру розміщення огорож, тощо. Щоб власники нерухомості переймалися не лише своєю територією, а й слідкували за прилеглою. Маю на увазі частину вулиці чи тротуару.
Володимир Бохонець закликав громадськість взяти участь в обговоренні нових змін і доповнити їх власними ініціативами. Ознайомитись із правилами благоустрою міста можна на сайті міської ради. Доповідач акцентував увагу на тому, що лише спільними зусиллями можна реалізувати дієві механізми в місцевому законодавстві, керуючись правилом, що усі рівні перед законом і мають його сумлінно виконувати.
В підсумку зібрання депутати схвально оцінили поданий на обговорення документ розроблений управлінням житлово-комунального господарства міської ради.