Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

В Могилеві-Подільському ситуація з грипом контрольована

ЧереватоваВ цьому запевняє головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Череватова.
«Усі медичні установи подільська районна державна адміністрація працюють у звичному режимі, – коментує ситуацію Наталя Череватова. – Акумульовані усі сили для надання необ-хідної допомоги. Постійно моніторимо захворюваність на грип та ГРВІ, порівнюючи її з аналогічним періодом минулого року. За статистичними даними по МЦПМСД та ОЛІЛ, загорозливого стану по нашому місту немає, навіть помічається деякий спад захворюваності. Саме тому й не було потреб закривати навчальні заклади».

Цього тижня показники захворюваності, в порівнянні з минулим тижнем, дещо пішли вниз: кількість хворих серед дорослих зменшилася на 40%, в тому числі дітей – на 57%.
Загальна кількість зареєстрованих хворих містян за весь епідемічний період становила 1183 особи, з них – 592 ди- тини. В аналогічному періоді 2015-го до медзакладів звернулося 836 дорослих жителів Могилева-Подільського, з них дітей – 589. Тобто, захворюваність серед дорослих в січні 2016 року зросла на 347 випадків, дітей – на 3, що не є критичним. Є 2 летальні випадки, один з яких підтверджений лабораторно на наявність у пацієнта вірусу грипу.

«Наявність у хворого того чи іншого штаму вірусу визначає вірусологічна лабораторія, якої в Могилеві-Подільському немає, – пояснює головний лікар ММЦПМСД. – Тож ми на місцевому рівні не можемо визначити характеристику захворювання. Однак питання не лише в наявності лабораторії . Треба зауважити ще й те, що аналізи тоді будуть об’єктивними, коли їх доправляти до лабораторії протягом 2-х годин, а інформативні мазки – брати в перші дні захворювання. А до нас коли звертаються хворі? Переважно, коли хвороба в розпалі. Будь-яка хвороба може дати ускладнення, яке також може призвести до смерті людини. Ми говоримо лише про підтверджені факти».
Наразі наведені за динамікою перебігу статистичні дані не вказують на перевищення епідемічного порогу в нашому місті. Лікарі просять вчасно звертатися до медзакладів та не запускати хворобу, обмежити масові заходи, по можливості не перебувати в місцях масового скупчення людей. І не займатися самолікуванням! Препарати, що пом’якшують симптоми, та засоби народної медицини не діють на вірус грипу.

Згідно аналізу ВООЗ у епідемічному сезоні 2015 – 2016 років циркулюють такі віруси грипу – вірус подібний А/Саlifornia/7/2009 (Н1N1)pdm09; вірус подібний А/Швейцарія/9715293/2013 (Н3N2); вірус подібний В/Рhuket/3073/201. Насправді штами грипу хоча й різні, однак процес лікування вірусних захворювань має важливі складові, дотримуючись яких перебіг лікування протікає найменш небезпечно для пацієнтів.

“Якщо ми всі разом – від бабусі до учня, від адміністратора до директора – усі могилівчани будемо дотримуватися рекомендацій, то з хворобою справимося”, – підсумувала Наталя Череватова.