Вівторок, 24 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Актуально про житлові субсидії

дайнега

З приходом осені та скорим очікуванням початку опалювального сезону багатьох могилівчан цікавлять питання отримання та перерахунку субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Вивчивши з них найбільш поширені, управління праці та соціального захисту населення міської ради надає роз’яснення:
Чи потрібно повторно подавати до управління документи на субсидію на опалювальний період, якщо сім’я використовувала її в літній період або сума субсидії була нуль?
Перерахунок субсидії на опалювальнийперіод буде здійснюватися автоматично, без додаткових звернень . Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний інформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень шляхом подання відповідних документів.

Пільга чи субсидія?
Згідно Постанови КМУ № 848 п. 4 у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних особам, які зареєстровані(фактично проживають) у житловому приміщенні, у період її отримання не нараховуються.
Пільгова категорія населення міста при бажанні та визначенні доцільності відмови від пільг може звернутися до управління та надати документи для призначення субсидії як при первинному зверненні.
Пільговики, у яких на літній період субсидія була нульовою, не писали заяву на її припинення та користувалися пільгами, мають визначитися: користуватися пільгами надалі і припинити субсидію чи сплачувати за комунальні послуги виключно за рахунок субсидії.

Які документи необхідні для первинного звернення за субсидією?
Необхідно всього два документа -Заява на отримання субсидії та Декларація про доходи. З ними ви маєте звернутися до органу соціального захисту населення.
Як розрахувати розмір житлової субсидії?
Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром
плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів могилев подольский украина обов’язкового відсотка платежу.
Фіксованих «комунальних» субсидій немає. Розмір субсидії залежить від середньомісячного доходу сім’ї, який розраховується індивідуально за певною формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном. Щоб визначити точний розмір субсидії, найкраще звернутися до працівників управління.
Соціальні нормативи для отримання житлової субсидії та пільг:
Послуга Норматив, міс.
Холодна вода 4 куб. м/люд.
Опалення (газове) 5,5 куб./м2
Опалення (електричне) 65 кВт/м2
Газ (якщо є газова плита і немаєгарячої води) 7,1 куб. м/ люд.
Газ (якщо є газова плита та нагрівач води) 14 куб. м/ люд.

Кому призначається субсидія?
Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому
приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

– Чи потрібно платити за послуги в разі виникнення переплати за рахунок субсидії?
Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат
на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься виконавцем не тільки як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів.