Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Геннадій Вацак відкрив дитячу школу з шахів

Still0919 000031Це ще один благодійний проект в дарунок рідному місту від Кондитерського Дому «Вацак» та другий після Першовересня найпомітніший захід місяця.
– Відкриття школи – яскравий приклад патріотизму, любові до рідного міста. Те, що робить Геннадій Анатолійович для Могилева-Подільсь-кого, дуже потріб-но людям. Завдяки його старанням місто стає все кращим та сучаснішим, – наголосив під час відкриття школи заступник міського голови Ві-талій Криган.
Сквери, фонтани, центральна площа, рятувальна станція – масштабні про-екти з благоустрою під маркою Кондитер-ського Дому «Ва-цак» вже прикрашають Могилів, під цією ж маркою свої здо-бутки демонструють вихован-ці спортивного клубу з кікбоксингу «Спартак-Вацак», серед яких чемпіони України та області. Тепер до когорти добрих справ депутата обласної ради додано ще один спортивний проект – дитячу школу з шахів.

До розпаду СРСР плеяду могилів-поділь-ських шахістів «кував» гурток, що функціонував при Будинку піонерів, він дав путівку в життя багатьом його випускникам, які яскраво заявили про себе в різних сферах су-спільного життя, стали успішними людьми, зберігши любов до інтелектуального виду спорту. «Зіркові» випускники гурт-ка: заслужений тренер України, дванадцятиразовий чемпіон Вінницької області, міжнародний май-стер з шахів, який підготував плеяду чемпіонів, серед яких – двох міжнародних гросмейстерів, президент Вінницької федерації з шахів, директор дитячої спеціалізованої шахово-шашкової школи № 6 м.  Вінниці Микола Боднар, президент Могилів-Поділь-ської федерації з шахів, триразовий чемпіон області, директор НВК №4 Андрій Горобець. В когорті випускників – і сам Геннадій Вацак, який цьогоріч став чемпіоном області з шахів серед депутатів.
– Хочу повернути колишню славу могилів-подільській дитячій шаховій школі та виховати нову плеяду гросмейстерів, – лаконічно окреслив Геннадій Анатолійович мету відродження в Могилеві-По-дільському дитячого закладу.
Нова дитяча школа працюватиме на базі Будинку школярів, її фінансове утримання забезпечуватиме засновник – Кондитерський Дім «Вацак».
В неділю, 17 вересня, тут відбулася презентація нової школи, на яку прийшли діти з батьками.
– Мій семирічний син Максим захоплюється різновидами інтелектуальних ігор. Я хочу підтримати його інтерес, і тому ми прийшли з ним, аби записатися до школи. Це добра справа, вона сприяє розвитку розумових здібностей дітей, тому ми тут, – каже тато Максима.IMG 08301
«Навчаючись в гуртку, я об’їздив майже всю кра-їну, побував в багатьох містах, пі-знав набагато більше за своїх ровесників, – ді-литься своїми спогадами кандидат в майстри спорту з шахів, головний тренер школи, депутат міської ради, директор НВК №4 Андрій Горобець. – Окрім того, шахи допомогли мені багато чого досягнути в житті, сформували мій характер та життєву позицію. Сучасне життя потребує від людини гнучкого мислення, широкої ерудиції. Це дають шахи. Ви пізнаєте новий захоплюючий світ, розширите свої знання та здібності. Я радий буду поділитися з вами тим, що знаю і вмію. Тому, коли мені запропонував Геннадій Анатолійович викладати в школі, я не роздумував і одразу погодився, бо переконаний, що це – потрібна справа. Тим паче, якщо за неї береться Геннадій Вацак, бо все, що він робить, – серйозно, надійно, класно!».
Звичайно, не всі стають чемпіонами. Але шахи «дають людині світогляд, основні поняття, що добре, а що погано, прищеплюють почуття часу та простору, вміння приймати рішення і нести за нього відповідальність». Так вважає засновник дитячої школи Геннадій Вацак: «Над кабінетом в Будинку піонерів, де ми навчалися, висіло гасло: «Шахи – це гімнастика для розуму», який я пам’ятаю і по сьогодні. Це влучний вислів, бо шахи – не лише гра, яка приносить задоволення, але й дісно є ефективним засобом розумового розвитку. Вони дисциплінують, виховують зосередженість, вчать самостійно мислити. Шлях на шаховий Олімп у кожного гравця свій. Я займаюся багатьма видами спорту, однак саме шахи мене зробили успішною людиною, завдяки навичкам, що отримав, навчився будувати свій бізнес та кар’єру, а від того – багато чого досяг в житті. Без шахів не можна уявити повноцінного життя!»
Школа «Вацак» вже приступила до роботи, в день її відкриття одразу записалося 23 дітей, більшість з них – хлопчики. Навчання в ній безкоштовне. В користуванні учнів школи нові шахові дошки та електронні годинники, придбані засновником для навчального процесу. Групи укомплектовані за віковим принципом з урахуванням індивідуальних можливостей дитини. Заняття проводитимуться в двох групах чотири рази на тиждень. Грі королів дітей навчатимуть досвідчені тренери: кандидат в майстри спорту з шахів, голова міської федерації з шахів Андрій Горобець та його брат, також кандидат в майстри спорту з шахів Валерій Горобець.
Двері до шахового королівства завжди відчинені, до школи прийматимуть усіх бажаючих. Вона, як переконаний її засновник Геннадій Вацак, стане сучасним базисом для розвитку дітей, їхніх інтелектуальних здібностей, а ще – епі-центром шахового життя могилев подольский украина.