Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Памяті леоніда Брехмана

Still0913 000001

Єврейська спільнота увіковічнила пам’ять доброї та порядної людини, колишнього очільника єврейської громади та товариства в’язнів нацизму Леоніда Шмулевича Брехмана. Леонід Шмулевич був поважною людиною, аби вшанувати його пам’ять, на захід прийшли всі члени громади, друзі та знайомі, приїхали колеги із Польщі.
Леонід Брехман – почесний громадянин Могилева-Подільського. Це звання йому присвоєно нещодавно, шкода, що посмертно. Голова єврейської громади Елла Трейбич подякувала міській владі за такий крок до заслуженого ви-знання діяльності Леоніда Брехмана та вручила заступнику міського голови Віталію Кригану подяку від єврейської громади за підтримку діяльності товариства.

Добра пам’ять про Леоніда Шмулевича, як і його добрі справи, живуть і будуть жити – про це говорили на відкритті меморіальної дошки заступник міського голови Віталій Криган, раввін синагоги Ненахем Ліхтштейн, згадував співпрацю з могилів-подільським колегою голова польської служби «Шалому» Петер Борек. Після виголошення промов вдова Леоніда Брехмана Тамара Григорівна спільно з його правонаступницею Еллою Трейбич відкрили меморіальну дошку на приміщенні синагоги, діяльність якої він започаткував. На дошці українською та на івриті викарбувані слова про вічну пам’ять та вічне життя, а ще – про добрі справи, які залишаються після кожного з нас, хто жив по совісті та по честі – так, як Леонід Брехман.