Вівторок, 24 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Геннадій Вацак: «Я НЕ РОБЛЮ НАПІВКРОКІВ, РОЗПОЧАТА СПРАВА МАЄ БУТИ ЗАВЕРШЕНА»

IMG 49531

Геннадій Вацак – депутат Вінницької обласної ради вже два скликання та успішний бізнесмен. В краяны могилев подольский він доволі впливова та авторитетна людина, яка чимало зробила для рідного міста, тому могилівчани двічі поспіль доручили йому представляти їхні інтереси у обласній раді, що він і добросовісно робить. Геннадій Вацак за період депутатського представництва у обласній раді має результативні напрацювання, завжди виконував свої обіцянки та завдяки своїм справам та працьовитості здобував успіх. Що вдалося зробити як депутатові? Про це та про інші моменти, пов’язані з депутатською роботою, – в інтерв’ю Тетяни Фоменко. А позаяк без особистого – не цікаво, тож зачепили й справи неполітичні.

– Спершу дозвольте привітати Вас, Геннадіє Анатолійовичу, з високою оцінкою Вашої роботи – відзнакою обласної влади «За заслуги перед Вінниччиною». Вам приємно було отримати таку оцінку?
– Звичайно приємно, що позитивно оцінили мою роботу. Однак, для мене це не головне, бо роблю не заради якихось відзнак, а тому , що те, що роблю – важливо і потрібно людям.
– Вас не вперше зараховують до сотні найвпливовіших вінниччан. Ваше ставлення до рейтингів як явища?
– До рейтингів ставлюся спокійно, якщо вони складені на умовах наявності якісних критеріїв відбору і проаналізовані професійною командою. Скажу так: я на них не реагую. Взагалі складання рейтингів людей і компаній це – світова практика, яка вартує серйозної роботи. Якщо помітили мої справи- значить працюю не даремно.

Геннадіє Анатолійовичу, Ви вже вдруге обрані депутатом Вінницької обласної ради від Могилева-Подільського. На Вашу думку, є відмінність між VI та VII скликаннями? Де робота полегшала, а в чому виникають складнощі?
– Той, хто хоче працювати – працює при будь-якому скликанні. Зараз спостерігаю більш згуртовану роботу ради , 90 % питань, що відіграють важливу роль для Вінниччини, приймаються. Ніхто демонстративно не полишає сесійної зали, як те було за попереднього скликання. Отже, серед депутатського корпусу є порозуміння.
– Наскільки демократичною та прозорою, на Вашу думку, є робота ради?
– Вважаю Вінницьку обласна раду прозорою та демократичною. Сесія транслюється у ЗМІ, абсолютно вільний доступ людей до сесійної зали, всі рішення публікуються, відомо, як голосували депутати з того чи іншого питання, є можливість виступити присутнім громадянам. Результати голосування демонструють на моніторі, питання ставляться на відкрите голосування, тобто виборці можуть побачити наскільки конструктивною є робота, а депутат має знати, що несе відповідальність за те, як і що він робить та голосує.
– Ви є секретарем постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності обласної ради. Які найбільш проблемні питання за час Вашої каденції вдалося вирішити разом із колегами?
– Всі напрямки роботи нашої комісії є важливими. Ми з колегами-депутатами приймаємо нагальні рішення, мета яких – допомогти подолати таке явище,як корупція, сприяти відкритості люстраційного процесу. Якими б гарними не були наші рішення, вони повинні виконуватися далі по виконавчій гілці. Мене ж турбує те, що саме виконання наших рішень чи рекомендацій гальмується в інших структурах, тобто стара система ще чинить опір. Не завжди кінцевий має очікуваний результат.
– Які з пунктів своєї передвиборчої програми вважаєте визначальними?
– Всі зобовязання,які ставив перед собою – виконую, навіть йду з перевиконанням. Усі вважаю визначальними. Рік ще не завершився, а вже зроблено 95% із запланованого. Я балотувався від Могилів-Подільської міської громади, тож левова доля завдань стосується нашого міста. Щороку Кондитерський Дім «Вацак» робить дарунки Могилеву, як от сквер засновнику міста Ієремії Могилі, сквери памяті жертв Голодмору, сквер Єднання, фотан на центральній площі Шевченка. Свою програму та план роботи, які складені з масштабних проектів, розписав на роки (не залежно від каденції !). В цьому році, як і обіцяв виборцям, збудував площу, що перед Будинком культури, зробивши з неї гарне місце відпочинку для жителів міста. Тепер вона носитиме назву Площа Героїв. Добудовую нову сучасну рятувальну станцію, яку розпочав навесні. На Майдані Шани спорудив фонтан, поклав асфальтне покриття по вулиці Полковій, якого там зроду не було( про це мене просили жителі вулиці). Далі розпочну облаштовувати міський пляж, з наступного року планую облаштувати центральну частину міста від ресторану «Степ» до «Карамболю». А з 2018-го візьмуся за ще один масштабний проект – будівництво міської набережної, на яку піде 2.5 тисяч кубічних метрів каменю. Як бачите, плани є, поставлені завдання виконуються. Дай Боже сил, наснаги і ,звичайно ж, миру в країні, – все виконаю!
Афішувати зроблене – не мій принцип. Головне не говорити, а діяти. Хтось із мудрих сказав: «Ті, хто багато працює не лише для себе, а й для інших, отримує радість, помножену стократ». Я отримую задоволення від того, що зробив для рідного міста. Не роблю напівкроків, коли беруся за справу – доводжу її до кінця. Депутатська діяльність тут ні до чого, бо я завжди, не залежно від посади та статусу, брав участь у розбудові Могилева-Подільського. Мрію про те, щоб життя людей у ньому відповідало європейським стандартам, щоб вони мали впевненість у завтрашньому дні. І ці мрії втілюю в життя.
– Скільки проведено Вами прийомів і наскільки вони є дієвими?
– Можна сказати так: у мене прийоми щодня. Визначеного дня чи години не дотримуюся – люди звертаються в будь-який час. Я з ними спілкуюся, якщо я у відрядженні – приймають мої помічники. Кожне звернення беру до уваги і прагну виконати. Безперечно, вони є дієвими, бо громадяни звертаються до депутата, аби їх почули та допомогли.
– Який вигляд має діалог влада – опозиція на регіональному рівні? Чи є протистояння?
– Я з повагою ставлюся до будь-якої людини, яка спочатку думає, зважує, а потім діє. Це стосується також і до опонентів, в тому числі і політичних. Партії можуть бути різними, а от фронт у них має бути один – вільна та заможна Україна. Якщо людина стоїть на таких принципах, я готовий до розмови, полеміки та конструктивної роботи. У Вінницькій обласній раді не так ,як у Верховній, – все проходить демократично, в тому числі й дискуси, без бійок. З багатьох питань, переважної більшості бюджетних, господарських, знаходимо порозуміння.
– Як оцінюєте проведену роботу з децентралізації в масштабах області? Чи пішла вона на користь громадам?
Не лише влада має бути зацікавлена в тому, аби зробити рідне місто кращим. В цьому їй повинні допомагати громада та бізнес. Працювати на спільний результат.
– Не всі зі статусом та фінасовими можливостями так думають, як Ви.
– Шкода, що не всі. Якщо людина досягає чогось в житті, настає період, коли варто поділитися вмінням, досвідом, внести частку доброго та корисного для інших. Це більше питання морального плану, ніж фінансового. Людина не живе заради грошових купюр, вони не можуть бути самоціллю. Україна швидше б подолала економічну кризу, якби їй простягнув руку великий бізнес, малий і так працює на економіку країни.Треба розуміти, що можливості, які ти досягаєш, дала тобі країна,в якій живеш. Форма подяки буває різною, а от тоді, коли країні сутужно, треба підставити плече. На жаль, підставляють плечі не всі.
– Масштабні проекти, які Ви реалізуєте в Могилеві-Подільському, – дуже затратне задоволення як матеріально, так і фізично. Окрім того Ви допомагаєте творчим людям, спортсменам, науковцям і багатьом іншим. Благодійність – це ваше хобі чи маєте з цього певну вигоду: політичну, економічну, а, може, якусь іншу?

– Серед депутатського загалу Ви найкраще граєте у шахи, як підтвердження – нещодавно виграли цьогорічну обласну спартакіаду серед депутатів усіх рівнів. Якими ще видами спорту займаєтесь?
– Я завжди веду активний спосіб життя, щодня намагаюся в своєму надто бурхливому житті викроїти годинку-дві для занять в спортзалі. Загалом спортом займаюся змалечку,і не лише шахами. Будучи студентом, отримав перший розряд з боксу. Займаюся кікбоксингом, став президентом обласної федерації з кікбоксингу, почесним президентом могилів-подільського СК «Спартак-Вацак». А ще – даю можливість розвиватися юним спортсменам, їхні досягнення та призові місця мене тішать. Захоплююся також і шахами, які розвивають логічне мислення. Виграв обласну спартакіаду серед депутатів, а от на всеукраїнську спартакіаду, через завантаженість роботою, поїхати не зміг: на фінальну стадію виходили роботи на Майдані Шани та площі Героїв. На всеукраїнську спартакіаду від шахістів поїхав володар другого місця – депутат могилів-подільської міської ради Андрій Горобець. Я надзвичайно радий його перемозі,тим паче, що він- могилівчанин!
– Судячи з почутого, ви – оптиміст.
— Я реаліст і вірю в те, що все в наших руках.