Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Безоплатна правова допомога – до послуг могилівчан

Still0506 00005В газета краяны могилев-подольский озпочала роботу бюро з надання безоплатної правової допомоги.
31 серпня у міській раді відбулося засідання ” круглого столу” за участюкерівників соціальних служб міста, центру надання адміністративних послуг, управлінь та відділів міської ради. Темою зібрання стала презентація новоствореного Координаційного центру з надання правової допомоги. Заступник міського голови Віталій Криган познайомив присутніх із керівником новоствореної служби – Ласкусом Петром Володимировичем. Петро Володимирович закликав присутніх керівників до співпраці та познайомив присутніх з основними функціями новоствореної орга-нізації – широка правопросвітницька робота, надання первинної і вторинної правової допомоги, легалізація громадських об’єднань.

Реформа в Міністерстві Юстиції розпочалась після прийняття Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Протягом 2013 року у кожному обласному центрі та місті Києві були утворені регіональні центри безоплатної вторинної правової допомоги. У 2015 році було утворено 100 центрів та розпочато залучення професійних адвокатів – через проведення відповідних конкурсів. У Вінницькій області чотири таких центри: у Вінниці, Козятині, Гайсині та Томашполі. Могилів-Подільський територіально відноситься до Томашпільського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Для покращення ефективності надання громадянам безоплатної правової допомоги в цьому році було прийнято рішення про утворення по всій території України 430 бюро з надання безоплатної правової допомоги. У Вінницькій області утворено 26 бюро правової допомоги, в тому числі і у нас: Могилів-По-дільське бюро правової допомоги.
Управління юстиції районів по всій Україні наразі ліквідовані. Новостворена служба по безоплатній правовій допомозі знаходиться по вулиці Сагайдачного, 1/3.