Субота, 28 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua
Газета

Про відриття Майдану Шани, святкування Дня город могилев подольский, Дня державного прапора та Дня Незалежності

Є офіційні події, які залишаються суто протокольними, а є такі, що діймають до глибини душі. Відкриття Майдану Шани є саме такою зворушливою подією, яка закарбувалася в серцях усіх, хто відчуває і знає, що таке віра, любов та відданість.

За день до відкриття, як знак з небес, до меморіалу прилетів молодий лелека – може, то душа когось із загиблих повернулася додому?..

«Шістнадцять світлин…

на них чийсь батько, чоловік чи син…»

Сумним і щемним був день 19 серпня, коли місто вшановувало своїх героїв. Їх шістнадцять. Перед ними громада Могилева-Подільського схиляла голови в пошані та скорботі, вклонялася за подвиг – віддане за незалежність України…

На урочисте відкриття Майдану Шани були запрошені рідні загиблих героїв, учасники АТО, бійці добровольчих бата-льйонів, прикордонники, волонтери,

обласна та міська влада. Всі рушили колоною під синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами на вулицю Сагайдачного, де проходив мітинг-реквієм.

Відкривали стіну скорботи голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник, міський голова Петро Бровко та побратими полеглих. Поки здіймали червоно-чорне полотно, відкриваючи викарбувані на кам’яній стіні портрети, люди, схиливши голови у шані та скорботі, опускалися на коліна перед загиблими земляками, і сумна мелодія в людському натовпі зливалася з тихим плачем – то плакала душа Могилева-Подільського, плакала за тими, хто ніколи не пізнає щастя бути разом з рідними, не пройде вулицями рідного міста. Їхні увічнені в камені обличчя, застиглі погляди щодня будуть зустрічати та проводжати нас… Однак їм вже ніколи не бути поруч з нами – читалося усвідомлення невідворотності втрати в наповнених слізьми очах рідних воїнів-героїв…

Після освячення меморіалу настоятелем римсько-католицького храму Павлом Гришаком та спільної молитви за душі загиблих героїв, громада завмерла в хвилині мовчання за тими, чиї життя забрала кривава війна.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій звернувся до батьків, попросивши вибачення за їхню велику втрату: «Дуже складно говорити в такий момент, бо серцем і душею відчуваю біль втрати. Ми повинні бути гідними пам’яті наших молодих героїв. Нехай ці уроки історії дають нам можливість будувати вільну Україну».

«Україна переможе, бо ми сильні духом, таким, як ці хлопці, які не поступилися орді, віддали за мир і волю найдорожче – своє життя. Хочу, аби цей меморіал більше не повнився новими портретами. Це залежить від нас, від нашої впевненості, від сили духу тих хлопців, що стоять на захисті нашої держави», – сказав у промові міський голова Петро Бровко.

За патріотизм, активну громадську позицію та волонтерську допомогу фронту Валерій Коровій, Анатолій Олійник та Петро Бровко удостоїли ордена «Бойовий волонтер» активістів волонтерської організації «Катарсіс» Ігоря Гостюка, Володимира Чумака, Андрія Жуковського, Василя Маріуцу, Володимира Костюка, Костянтина Суфі-єва. Хвилю оплесків отримав прославлений наш земляк, боєць батальйону «Донбас – Україна» Олександр Сарабун, його нагороджено ме- даллю «За жертовність і любов до України». Медаллю «За патріотизм до України» та почесною грамотою міського голови на церемонії були відзначені члени волонтерської організації «Катарсіс» та члени Могилів-Подільської самооборони Ігор Гостюк. Володимир Чумак, Андрій Жуковський, Василь Маріуца, Володимир Костюк, Костянтин Суфієв, Юрій Шевчук, Віктор Арнатовський, Валентин Бєлінський, Павло Войціх, Ігор Іванов, Олег Майструк, Андрій Насіковський та Олександр Сарабун. Медаллю «За підтримку та допомогу» та відзнакою органу місцевого самоврядування нагорджено моги-лівчан Руслана Горбатюка, Наталію Кононенко, Іллю Соколика, подружжя Івана та Вікторію Бабійчуків, Сергія Ригу, Миколу Сандюка, Леоніда Телішевського, В’ячеслава Доброводського, Анатолія Пержара, Ігоря Павліка, Тетяну Фоменко, Григорія Федорова, Миколу Данилюка, Надію Корсун. За патріотизм, зразкове ставлення до виконання службових обов’язків та з нагоди 25-ї річниці незалежності України почесну грамоту міського голови отримали військово-службовці Могилів-Подільського прикордонного загону підполковник Борис Старіков, майор Ігор Прочухан, старший прапорщик Олександр Гавришко, старший прапорщик Олександр Брухаль, старший прапорщик Сергій Скляренко, прапорщик Володимир Лаврик, прапорщик Віктор Денисов, старшина Юрій Турчак, начальник прес-служби Людмила Катеринич. Подяку за допомогу українській армії разом із медаллю отримав і міський голова Петро Бровко, нагороду вручили члени ВО «Катарсіс» Ігор Гостюк та Костянтин Суфієв.

Щирі вітання громаді, дружню підтримку українцям та шану нашим героям висловили іноземні гості з міст – побратимів – приматор Шалі (Словаччина) Йозеф Беліцький та мер Каврильї (Італія) Леонардо Дель Інночентті, член волонтерської організації «Катарсіс» (м. Чернівці) Людмила Суфієва, волонтери з Новодністровська та Дніпра.

Нескінченним живим потоком могилівчани несли до стіни плачу букети квітів, з невимовним горем втрати матері торкалися викарбуваних в камені облич своїх синів, побратими витирали скупі сльози за втраченими друзями…

ЗНАКОВА ПОДІЯ

На запрошення Петра Бровка голова ОДА Валерій Коровій та голова обласної ради Анатолій Олійник взяли участь у відкритті хірургічного відділення на 25 ліжок та клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні, відремонтованих за кошти обласного та міського бюджетів.

Хірургічне відділення має покращені палати з новими меблями та санвузлами, операційну, маніпуляційну, затишну їдальню. У відділенні також будуть проходити відновне лікування пацієнти з травмами та ЛОР-захворюваннями. Фінансування проекту велося з трьох джерел, як розповів головний лікар ОЛІЛ Василь Миколюк: «Вартість ремонтних робіт склала 1 млн. 480 тисяч гривень, з них 800 тисяч надано з обласного бюджету, 600 тисяч – кошти міського бюджету, 250 тисяч гривень надійшли з бюджету району. А от меблі на 140 тисяч лікарня закупила за рахунок власних коштів».

Колектив медиків, за українською традицією, зустрічав почесних гостей короваєм. Валерій Вікторович поспілкувався з персоналом та розповів про перспективи розвитку медичної галузі області, успішні здобутки в створенні госпітальних округів.

Того дня високі гості символічну стрічку перерізали і в ліцеї №4 – так урочисто в навчальному закладі ввели в експлуатацію спортивний зал.

Валерій Коровій був задоволений побаченим, відзначивши позитивну динаміку в розбудові Могилева-Подільського:

– Могилів-Подільський – місто обласного значення, місто, яке за останні роки динамічно розвивається, і міський голова в цьому займає дуже активну позицію. Мені дуже приємно те, що могилівчани показують приклад того, як можна поєднати можливості, які відкриваються в питанні бюджетної децентралізації, передачі коштів на місця, із позитивним досвідом і своїм внутрішнім запалом. Я добре пам’ятаю 2008 рік, той стан доріг, яких взагалі не було, пригадую повінь, як працював керівником обласного штабу… Тепер все інакше, і я радий цьому. Вірте у власну спроможність зробити дуже великі справи!

На будівництво спортзалу, якого школа до того не мала, було освоєно, як за-значив начальник управління освіти Володимир Коновалов, 3 мільйони гривень, з них 1 млн. 700 тисяч – кошти місцевого бюджету, решта – 1 млн 300 тисяч – грантові кошти, які навчальний заклад отримав з обласного бюджету в результаті перемоги в конкурсі проектів розвитку громад Вінниччини.

Валерій Вікторович жартома спробував пограти м’яча, однак спритнішим виявився школяр, онук Петра Бровка Роман, який першим забив м’яча у ворота новесенького спортивного залу.

Спортзал блищить налакованою підлогою, пахне свіжою фарбою, а з 1 вересня в ньому вже лунатиме дитячий сміх – завирує спортивне життя. В добрий час!

Підписання меморандумів

20 серпня відбулося урочисте підписання меморандумів співпраці з містами-побратимами Могилева-Подільського: Шалі, Конського, Каврильї та Шрьоди  Великопольської.

Підписи на офіційному документі з українського боку поклав міський голова Петро Бровко, зі словацького– приматор Шалі  Йозеф Беліцький, італійського – мер Каврильї Леонардо Дель Інноченті, з польського – мер Шрьоди Великопольської Войцих Зітковський та заступник мера Конського – Криштоф Ясінський. Офіційна церемонія більше нагадувала зустріч добрих друзів, і це так, бо між керівництвами міст-побратимів склалися доволі теплі товариські стосунки, перевірені роками. Гості згадували приємні моменти сумісних зустрічей та контактів, обмінялися сувенірами та подарунками. А ще, не порушуючи традиції,  зробили фото на згадку – в кабінеті міського голови та на Майдані Шани.

«За 15 років співпраці мав честь пізнати Могилів-Подільський та могилівчан,- зазначив приматор Шалі Йозеф Беліцький. Місто щороку змінюється, і це тішить нас. Знайте, що ми з вами, що можете завжди розраховувати на нашу підтримку».

Закордонні гості відвідали історико-крає-знавчий Бушанський заповідник, провели спільну молитву в римсько-католицькому костьолі, поклали квіти до пам’ятника герою визвольного руху в Італії Миколи Буянова.

В рамках перебування в Могилеві-По-дільскому гості ознайомилися з виробництвом Кондитерського Дому «Вацак». Екскурсію цехами провів його засновник Геннадій Вацак, а насамкінець знайомства  з солодким виробництвом гостей запросили посмакувати  продукцією підприємства.

Залишити відповідь