Субота, 28 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua
Газета

Сучасне монументальне мистецтво у втіленні художника з город Могилев Подольский

На зовнішніх стінах Будинку культури, завдяки ініціативи Подільська районна державна адміністрація та зусиллям працівників культури, митців міста, там були фрески. Це один із різновидів монументального мистецтва – настінний розпис, який в останній час набуває популярності в Україні. «Орнаменталістика, яка зараз постає на будинках, – як своєрідне маркування простору. Що тут Україна, ми – українці»-така думка існує в середовищі фольклористів щодо національних мотивів у зображеннях на зовнішніх стінах будинків.
Відукнушись на прохання міської влади, близько тижня працювали митці над створенням орнаменту, на меті якого було – прикрасити будівлю Будинку культури, яка, оздоблена в радянських традиціях, ніяк не вписувалася в сучасну картину центральної частини міста.

В групі митців, що зробили свій внесок у видозміни міста, директор Будинку творчості, заслужений працівник культури Оксана Городинська, заслужений художник України Юрій Кафарський, завідуюча художнім відділом дитячої школи мистецтв Лариса Власова, викладачі школи мистецтв Людмила Сорочинська та Інна Лабун.
-«Наше місто змінюється, і одним із акцентів змін є така ось мистецька візитівка площі, – розповідає автор проекту Оксана Городинська. – Це традиційний подільський орнамент, символізує він любов, боротьбу, чистоту. Ідея муралу належить міському голові Петру Бровку та Ларисі Андронюк.”
З іншого боку будівлі, навпроти Майдану Шани, стіну прикрасив ще один мистецький витвір, виконаний в традиційних національних мотивах. За словами Оксани Городинської, в планах ще декілька муралів, які привнесуть красу в зовнішній вигляд аріхітектурних споруд міста. Так от спільними зусиллями наш Могилів-Подільський кращає щодень.

Залишити відповідь