Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua

Якщо любиш рідне місто…

Могилів-Подільський – затишне, тепле, лагідне і щире місто. Без надмірного пафосу центральних вулиць. З фонтанами, біля яких завжди гамірно і весело, з парками та скверами, де мило гуляють молоді парочки та матусі з візочками, з дитячими та спортивними майданчиками. Завжди молодий, він з кожним роком стає затишнішим і комфортнішим: споруджуються нові будівлі, перевтілюються його вулиці, створюється сучасна інфраструктура.
Місто стає привабливішим для гостей та інвесторів. За останій рік воно змінилося до невпізнанності, при цьому йому вдалося зберегти найдорожче – самобутність, характер, імідж та авторитет.
Позитив бачиться у всьому, що тут будується-ремонтується: головне – Могилів не тупцює на місці.

Могилів-Подільський є прикладом реалізації прагнень зробити рідне місто з одного боку красивим і комфортним, з іншого – перетворити на осередок культурного, туристичного та спортивного життя регіону. Окрім зовнішніх змін, яких зазнав Могилів-Подільський останнім часом, в ньому активізувалися творчі сили, на високому рівні ведеться культурно-масова, просвітницька та спортивна робота, дедалі частіше місто стає центром проведення заходів обласного, всеукраїнського, іноді міжнародного рівня, що надзвичайно сприяє його популяризації та відкриває дорогу в майбутнє учасникам фестивалів, конкурсів, чемпіонатів ….
Усе, чим нині можуть пишатися могилівчани, створено і досягнуто завдяки зусиллям багатьох людей, та головна заслуга належить тим, хто служить локомотивом змін та подій, ініціює, спрямовує, знаходить можливості для реалізації, без чиєї волі та щирого бажання розвивати та створювати навряд чи було би нам чим хвалитися. Це, насамперед, міський голова Петро Бровко та депутат обласної Ради, підприємець, меценат Геннадій Вацак. Саме вони, поєднавши прагнення та можливості соціально спрямованого партнерства, роблять сьогодні все, щоби місто ставало все кращим, часто виходячи за рамки того, до чого зобов’язує їхній статус. “Просто ми любимо рідне місто, – стверджують обидва, – тому й наші справи посвячуємо йому”.
Відданість рідному місту простежується в кожному діянні, найяскравіше це проявляється в благоустрої – сфері, яка є основоположною в житі будь-якої громади. В цій царині в Могилеві-Подільському за останній рік зроблено чимало, завдяки поєднанню розширених децентралізацією можливостей міської влади з фінансовим сприянням мецената.
Не сходить, як і в попередні роки, з порядку денного міської влади тема доріг: в рамках програми будівництва, реконструкції та експлуатаційного утримання вулично-дорожньої мережі поряд з реконструкцією нових ділянок підтримується належний стан раніше оновлених артерій міста, облаштовуються тротуари, зупинки тощо. Дійшла черга до гірських доріг: недавно відновлено бруківку по вулиці Озаринецькій, лагодиться Богдана Хмельницького, паралельно триває ремонт інших віддалених від центру ділянок. Та не лише дорогами повниться список справ. Зазнав в цьому році кардинальних змін міський пляж, і хоч на нього ще чекає удосконалення, але вже сьогодні він бачить таку кількість відпочиваючих, якої раніше навіть в найспекотніші дні там не було і близько, особливо дітей.
Щороку зусиллями Кондитерського Дому “Вацак” реалізується в місті чимало дороговартісних проектів з облаштування площ та скверів: це і площа Шевченка, сквери Ієремії Могили, жертв Голодомору, Єднання. Цьогоріч для рідного міста меценат реалізував нові проекти: реконструював площу перед Будинком культури, долучився до будівництва Майдану Шани -коштами КДВ збудовано фонтан, що на передньому плані об’єкта, відбудував дорогу по вулиці Полковій, а ще – взявся за доволі амбітний проект побудови нової рятувальної станції за сучасними стандартами.
Суттєва доля зусиль, спрямованих на розвиток міста, відводиться створенню владою умов для найголовнішого – всебічного розвитку дітей та молоді – нашого майбутнього. У забезпеченні при-йнятних умов для розвитку інтелектуальних, творчих та спортивних здібностей – сприяння проведенню різноманітних заходів, участі в конкурсах, фестивалях, чемпіонатах, водночас вирішення питань покращення матеріальної бази освітніх, мистецьких та спортивних закладів.
– Ми будемо змінювати місто на краще у всіх сферах життя, адже хочемо мати не тільки європейське обличчя, але й гідне наповнення. Окрім зовнішнього, працюватимемо над внутрішнім змістом, – цими словами міський голова Петро Бровко означив широке поле діяльності.
Лише за період з 2015 року, завдяки фінансовій підтримці міської влади, оновлені приміщення дитячої школи мистецтв та Будинку народної творчості, завершено будівництво сучасного спортивного залу в НВК №4.
Нові можливості, завдяки допомозі з боку міської влади та Геннадія Вацака, відкриваються у школи мистецтв-презентовані меценатом духові інструменти дозволять створити дитячий духовий оркестр, за підтримки влади з першого вересня в дитячому мистецькому закладі функціонуватиме відділення хореографії, що відкриє нові творчі горизонти перед обдарованими дітьми.
Варто сказати і про постійне сприяння участі юних могилівчан в різноманітних конкурсах та змаганнях різного рівня, забезпечення можливості проведення їх на базі мистецьких та спортивних закладів міста. А скільки дітей, завдяки мудрій політиці міського голови в питанні побратимства з містами країн східної Європи, побували за кордоном та продемонстрували там свою творчість, а заодно посприяли популяризації Могилева-Подільського та України.
Всебічна підтримка надається дітям соціально вразливих категорій. Це і матеріальна допомога, і різноманітні заходи з метою відпочинку та оздоровлення. Нещодавно виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення про збільшення розміру стипендії міського голови, яка надається дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Завдячуючи глибокій патріотичній позиції міського голови та жителів міста, громада Могилева-По-дільського активно допомагає українській армії, учасникам бойових дій та сім’ям загиблих на східному фронті могилівчан. Цьогоріч стараннями міської влади діти наших воїнів оздоровлювалися за кордоном – в Словаччині та Польщі.
Шануючи подвиг наших патріотів, міська влада ініціювала будівництво Майдану Шани на честь полеглих захисників України в сучасній війні та залучила громаду до пожертвування коштів на виконання проекту. Урочисте відкриття меморіального комплексу відбудеться 19 серпня, приурочене Дню незалежності України, за яку віддали свої життя наші земляки.
Велика увага приділяється також спорту. Створивши належну спортивну базу, Могилів-Подільський все частіше стає центром проведення турнірів та чемпіонатів, і не лише загальноміських, а й обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних.
Базою підготовки спортивної гордості міста і України стала міська ДЮСШ, матеріальне оснащення якої щороку покращується. В цьому році зусиллями міської влади і підприємців відновлено ще один об’єкт фізичної культури – спортзал у міському парку, відкриття якого дало змогу все більше міської дітвори залучити до занять спорту, а умови, що створені там, відповідають сучасним стандартам повноцінного та гармонійного розвитку підростаючого покоління.
Гарні здобутки демонструє СК з кікбоксингу “Спартак-Вацак”, яким вже шостий рік опікується Геннадій Вацак. Клуб приніс місту не одне спортивне досягнення, в когорті його вихованців – чемпіони області та України. Розуміючи, що в змаганнях формується професійна школа спортсмена, меценат регулярно фінансує участь СК в престижних всеукраїнських та міжнародних турнірах.
Плани Геннадія Вацака щодо розвитку міста, співзвучні з планами міської влади.
– До 2020 року ми плануємо зробити Могилів-Подільський сприятливим для туризму. У нас чимало планів, і ми їх реалізуємо. Вже є проект на будівництво набережної, будуть екскурсійні тури по Дністру до Лядівського скельного монастиря, до славетної Буші, – розповідає про наміри на майбутнє Геннадій Анатолійович. І це не порожні слова – судячи з усього, що зроблено тепер і раніше, – далі обов’язково буде.
Сьогодні, милуючись оновленим Могилевом-Подільським, віриться, що в майбутньому на нього очікують ще кращі зміни, бо спільні зусилля влади і бізнесу спрямовані на реалізацію мети про місто європейського зразка.