Газета

Як працює реформована прокуратура

про те, що нині в полі зору місцевої прокуратури – розповідає очільник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря

Функції прокуратури нового формату
З 15 грудня 2015 року розпочала свою роботу Могилів-Подільська місцева прокуратура, яка діє у м.Могилеві-Подільському та Могилів-Поділь-ському, Ямпільському,Томашпільському, Чернівецькому, Мурованокуриловецькому районах.
Усі оперативні працівники призначені на посади за результатами відкритого конкурсу, після проходження відповідних тестів.
Згідно чинного на даний час Закону України «Про прокуратуру», прокуратура здійснює:
– підтримання держобвинувачення у судах;

– представництво інтересів держави та громадянина в суді у визначених законом випадках та при виконанні судових рішень;
– нагляд за додержанням законів органами, які проводять досудове розслідування та ОРД;
– нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, при застосуванні інших примусових заходів, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.
Функції так званого загального нагляду наразі у прокуратури немає. Доволі часто громадяни продовжують звертатися до нас саме з проханням провести перевірку того чи іншого органу, вжити заходів до усунення недоліків в їх роботі. Однак до компетенції прокуратури це не входить. Це, як правило, є компетенцією органів державної влади, місцевого самоврядування, контролюючих органів або досить часто людям необхідно звертатися до судів.
Дехто розуміє відмову прокуратури в проведенні перевірки як небажання допомогти, висловлює невдоволення роботою цього органу. Однак це не так, прокуратура має виконувати лише ті функції, якими наділена відповідно до закону.

Аналіз злочинності в Могилеві-Подільському та районі
Прокуратурою проаналізовано стан злочинності за минулий рік. Встановлено, що відбулося досить суттєве зростання рівня злочинності в 2015 році – на 18 % ( з 957 до 1135). Зросла кількість тяжких злочинів на 23 %, середньої тяжкості на 27 %. На 37 % збільшилася кількість злочинів проти власності (363) – це в основному крадіжки та шахрайства. Значно збільшилася кількість злочинів проти безпеки руху – з 9 до 26, хуліганств з 1 до 3.
Особливе занепокоєння ви-кликає ріст з року в рік дитячої злочинності (в 2015 році з 22 на 25). Продовжується ця негативна тенденція і в 2016 році
Більш детально зупинюся на цьому та наведу окремі приклади. 17 травня 2015-го у вечірній час доби 16-літня Ц. викрала у громадянина І. мобільний телефон «Samsung», завдавши останньому матеріальної шкоди в 430 грн. Могилів-Подільською місцевою прокуратурою 22.01.2016 направлено до міськрайонного суду кримінальне провадження з обвинувальним актом відносно Ц. за ч. 2 ст. 186 КК України (тобто відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинене повторно).
Наступний факт. Правоохоронними органами були затримані двоє неповнолітніх віком 15 років , які вчинили на новорічні на різдвяні свята розбійні напади на жінок, один з яких на території м. Могилева-По-дільського, а інший – с. Немія Могилів-Подільського району. В ході нападу на території с. Немії нападники, погрожуючи ножем та застосувавши фізичну силу до власниці будинку – пенсіонерки та її квартирантки, заволоділи грошовими коштами у сумі 600 гривень, двома пляшками вина, шоколадкою та жіночою біжутерією.
Другий напад ними вчинений в Могилеві-По-дільському і знову ж на помешкання особи похилого віку. Погрожуючи ножем, застосовувавши фізичне насильство, вони заволоділи коштами в сумі 200 доларів США, 440 грн., двома пляшками вина, золотими сережками та золотою каблучкою, яку зняли з пальця потерпілої.
Крім того, ці ж особи у серпні 2015 року вчинили крадіжку з присадибної ділянки будинку № 47 по вул. Чапаєва у м. Могилеві-Подільському «металевого козла» для різки дров, двох металевих кутиків. За допомогою металевої арматури, яку знайшли на присадибній ділянці, зірвали навісний замок з сараю, проникли в середину, звідки вчинили крадіжку 7-ми металевих труб з нержавіючої сталі, обрізки алюмінієвого та мідного проводу. З місця пригоди зникли, викрадене присвоїли та розпорядилися ним на власний розсуд, спричинивши потерпілій матеріального збитку на загальну суму 375 гривень.
Могилів-Подільською місцевою прокуратурою 26.02.2016 направлено до міськрайонного суду кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з застосуванням та погрозою насильства небезпечного для життя чи здоров’я особи, вчинений повторно за попередньою змовою групою осіб, поєднаний з проникненням у житло), ч. 3 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у інше приміщення, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно), ст. 198 (заздалегідь не обіцяне отримання, зберігання та збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом та ч. 1 ст. 396 КК України (заздалегідь не обіцяне приховування особливо тяжкого злочину) з обвинувальним актом відносно осіб, що їх вчинили.

Ще один факт. Неповнолітня Т., за попередньою змовою із неповнолітньою М. в період з 16 по 18 січня та в період з 20 – 21 січня 2016, перебуваючи в магазині «Грош-Експрес», маючи умисел на таємне викрадення чужого майна та звернення його на свою користь, впевнившись, що за її діями не спостерігають сторонні особи, заволоділи продуктами харчування, спричинивши матеріального збитку на загальну суму 1631грн.
Могилів-Подільською місцевою прокуратурою 26.02.2016 оголошено повідомлення про підозру цим двом неповнолітнім, одній з яких 16 років, другій 15 років за ч. 2 ст. 185 КК України – таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена за попередньою змовою групою осіб.
З метою активізації протидії злочинності 1.02.2016 мною проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів, на якій визначено конкретні профілактичні заходи.
Причинами росту злочинності вважаю важкий економічний стан в державі, початок реформування правоохоронних органів, самоусунення від профілактики злочинів органів державної влади та самоврядування.
Прокуратура –
відкритий орган
Місцева прокуратура є відкритим для суспільства органом. В прокуратурі діє гаряча лінія 6-51-71, куди люди можуть звертатися, в т.ч із відповідними скаргами на роботу правоохоронних органів, повідомляти про факти корупції та хабарництва.
До речі, вже в 2016 році місцевою прокуратурою складено 5 адміністративних корупційних протоколів та 5 винних осіб визнано винними судами та на них накладені відповідні стягнення.
На завершення хочу наголосити, що органи прокуратури завжди стоять на охороні законності та правопорядку.

Залишити відповідь