Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua
АрхівГазета

Нотатки з 7-ої сесії подільська районна адміністрація ради

Сьома сесія город могилев подольский міської ради, що випала на останній день лютого, проходила у відремонтованому приміщенні сесійної зали. В минуле відійшли настінні плакати, як агітки пропагандистського періоду, стенди звітності та пейзажні малюнки. Натомість в залі стало світло та по-сучасному офіцйно-стримано. Нове обличчя свого робочого місця міські обранці прийняли схвально, відгукувалися, що їм стало приємніше працювати. Наче на підтвердження цього 58 запланованих питань порядку денного розглянули оперативно та узгоджено.

В міській раді нові депутати
Міський депутатський корпус поповнився новими депутатами. Обрані до міської ради 7-го скликання в результаті виборів 25 жовтня 2015-го Віталій Криган та Руслан Горбатюк написали заяву про складання повноважень, у зв’язку з призначенням на посади – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів та керуючого справами виконавчого комітету, тож на їхні місця прийшли наступні за списком однопартійці. Так фракція Блоку Петра Порошенка «Солідарність» поповнилася депутатом Людмилою Катеренюк, а «Батьківщина» – Наталею Алєксєєвою. Усі нові депутати – освітяни. Дане скликання міської ради є найчисельнішим за кількісним складом працівників освіти, а п’ята школа взагалі вийшла у лідери: разом з її директором в міськраді представлені ще два педагоги школи.
В зв’язку зі смертю депутата від Радикальної партії Натіга Солтанова, депутатське місце зайняв його однопартієць Михайло Чорнокнижний.
Також на сесії було оголошено про створення фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у складі 7 депутатів – Галини Соколовської (голова фракції), Євгенії Гріцини, Олександра Миронишена, Олександра Доброго, Оксани Нуцол, Жанни Берладян, Сергія Шевчука. Таким чином, в міській раді 7-го скликання офіційно визначилися три фракції: «Наше місто», «Батьківщина» та «Солідарність».

Місто бере на утримання будівлі санаторію «Гірський»
Хто не пам’ятає колишню славу бронницького дитячого санаторію «Гірський», який відомий на теренах Вінниччини своєю хлоридно-натрієвою водою малої мінералізації, що є аналогом «Миргородської» та «Єсен-туки»?! Проте його останні власники «догосподарювалися»: повністю занедбали оздоровчий заклад. Тепер же у нього буде новий господар – Могилів-Подільська міська рада, яка дала згоду на прийняття об’єкта з державної власності в комунальну.
Трохи історії: санаторій розміщений в парковій зоні, там лікувалися та оздоровлювалися діти з хворобами органів дихання і травлення, розладами нервової систем. На території закладу зберігся маєток російського генерал-фельдмаршала (прусака за походженням, князя) Петра Вітгенштейна, який придбав маєток в Бронниці – місцевості, знаній своїми мінеральними джерелами. Окремі споруди маєтку вціліли, зокрема – княжа садиба з оригінальною баштою (хоч і жахливо перебудована за радянських часів), яку місцеві й досі називають «садибою німця» та сторожка з характерними для німецької житлової забудови ознаками.
В комунальну власність місто прийняло і будівлі міського медичного територіального медичного об’єднання та окружної лікарні.

Монополісти мають платити!
Таке рішення прийняли депутати на 7-й сесії, зобов’язавши публічне акціонерне товариство «Вінницяобленерго» платити за оренду земельних ділянок комунальної власності міста, на яких знаходяться їхні об’єкти. «Ми перші, хто змусив платити монополіста, – зазначив після голосування міський голова Петро Бровко.- Вони користувалися нашою землею, але не платили. Цю хибну практику ми припиняємо – все повинно бути на паритетних засадах!».

Залишити відповідь