Понеділок, 23 Листопада, 2020
kontakt@m-p.org.ua
АрхівГазета

Друга річниця розстрілів на Майдані: город Могилев Подольский вшанували Героїв

В патріотичній акції “Герої не вмирають” взяли участь понад 400 містян. Пам’ять лицарів Небесної сотні в Могилев Подольский Украина  вшанували народним віче, студентським перфоменсом та смолоскипною ходою.
Лютневі події дворічної давнини стали точкою неповернення, точкою народження нової громадянської
України. Пам’яті революційних подій 2014-го було приурочене 20-го лютого віче-реквієм, покликане пригадати кожному ту ціну, яку заплатили наші співвітчизники за правду і волю.

Біля міської ради зібралося чимало могилівчан зі свічками та прапорами
– різні за віком, переконаннями, поглядами, але поєднані єдиною ме-
тою. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять справжніх Героїв, які віддали своє життя за те, щоб Україна була вільною та демократичною країною. Згадали кожного лицаря Небесної сотні поіменно. Настоятель римо-католицької парафії Павло Гришак провів молебень за загиблими патріотами України.
«У ці дні виповнюється друга річниця тих трагічних подій, друга річниця революції гідності та друга річниця нової історії України. Сьогодні ми схиляємо голови в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України; хто пішов на свідому самопожертву заради європейського вибору. Вони – герої, які загальнонародне ставили вище особистого. Революція гідності, Майдан -це ті уроки, які ми повинні щохвилини та щосекунди пам’ятати», – наголосив в промові міський голова Петро Бровко.
Студенти медичного коледжу представили перфоменс, присвячений Революції Гідності. Це було доволі символічно, адже найактивнішими учасниками тих подій була молодь, і саме вона стала провідником суспільної боротьби за європейське майбутнє. Боротьбу за свободу нині продовжують українські воїни, які боронять державу від російської агресії. Героям нової України – 34-м учасникам війни на сході України – військовим комісаром Валентином Лунголом спільно з міським головою Петром Бровком були вручені на заході державні відзнаки. Учасники народного віче в світлі 100 смолоскипів – світлі сердець ста полеглих Небесних ангелів – пройшли тихою ходою вулицями Київською, Сагайдачного та площею Шевченка. На чолі колони розгорнули п’ятиметровий прапор України, люди несли національно-патріотичні прапори та свічки. На площі Шевченка виклали свічки – як нагадування про ту важку втрату, якої зазнали сотні родин та все українське суспільство. Пересічні мешканці, угледівши ходу, приєднувалися до учасників заходу, аби вшанувати світлу пам’ять полеглих активістів Майдану та подвиг усіх учасників Революції гідності, продемонструвати, що нічого не забуто, а ще – показати єдність сили патріотичного духу українців.

Залишити відповідь